Zahradní prvky z kamene

Už při projektování se snažíme maximálně využít přírodního materiálu a tomu přizpůsobit celý ráz zahrady.
Řídíme se heslem "příroda pravý úhel nevymyslela" a tak razíme tezi, že pokud je třeba vybudovat nějakou stavbu, měla by být z přírodních materiálů a třeba i bez betonu, jako je tomu u stavby suchých zídek. To se týká všech prvků z kamene na zahradě použitých, ať už dlažby, schodů, nášlapů či solitérů.
prvky z kamene1 prvky z kamene2 prvky z kamene3

Suché zídky

Suché zídky jsou ideální pro vyrovnání terénních nerovností, a přitom osázené skalničkami nádherně zapadnou do celé kompozice zahrady. Zároveň přirozeně rozdělí zahradu do logických ploch a celkově oživí celkový ráz zahrady.
suche zidky1 suche zidky2 suche zidky3

Vodopády na zahradě

Stavba vodopádů není jednoduchou záležitostí. Vodopád je většinou zakomponovaný do související suché zídky, musí však být více zahlouben, aby nedocházelo ke zbytečné ztrátě vody, která vystříkává do boků. Hydroizolační fólie musí mít velké přesahy a zároveň musí být dobře skrytá pod kameny.
A v neposlední řadě musí vodopád splňovat onu primární estetickou funkci – voda musí skákat po kamenech a ne se ztrácet pod nimi. Avšak když se toto zdaří, má vodopád v zahradě nenahraditelnou hodnotu.
vodopady1 vodopady3 vodopady2

Kamenné nášlapy, solitery

Krom oddělení ploch (suché zídky, skalky) je dobré využít kámen na zahradě, abychom upřednostnili přírodní materiál nad betonem, i na netravnaté plochy a exponovaná místa – jako je například dlažba v altánu nebo nášlapy a chodníčky v trávníku.
Pokud to Vaše finanční možnosti dovolí, jsme schopni také zajistit jeřáb a za pomocí něj usadit velké, dominantní solitéry do Vaší zahrady.
naslapy solitery2 naslapy solitery3 naslapy solitery1

 

Kontakt

Pavel Šemora
tel.: +420 777 777 509
email: zahrady@volny.cz

 

Provozovna

Kikrleho 1233/17a
Areál firmy Bomaso
620 00 Brno

Kancelář

Koláčkovo nám. 727
684 01 Slavkov u Brna
IČ: 46239847