Dřevěné zahradní prvky

Použití dřevěných prvků na zahradě má nejen vysoce estetickou hodnotu, která snadno zapadne do přírodního rázu prostředí, ale je také často jedním z mála možných materiálů, kterými se dají řešit složitější stavební úpravy na zahradě. Vzhledem k tomuto faktu umíme navrhnout a sestavit altány, mostky, mola a další dřevěné prvky.
Mimojiné jako jeden z technologických postupů, který používáme pro stavbu koupacích jezírek, je i použití nehnijícího (dubového či modřínového) dřeva přímo ve vodě, které slouží k oddělení funkčních částí jezírka. Na tyto rámy pak montujeme zavěšená mola.
drevene prvky1 drevene prvky2

Dřevěná mola, dřevěné mostky

Vzhledem k častému zakomponování vodních prvků do našich zahrad, ať již malých okrasných jezírek s potůčky, či ústředního koupacího jezírka, stává se jedním z hlavních stavebních prvků zahrady dřevo. Ať již jsou to mostky přes potůčky a zátoky, které funkčně propojují jednotlivé zahradní plochy, nebo mola usnadňující přístup k vodě.
Součástí mol, která jsou zavěšená nad vodou a umožňují tak přímý vstup do hloubky, můžou být i žebříky či schody pro snadnější vstup i výstup.
mola mostky1 mola mostky3 mola mostky2

Dřevěné zahradní altány

Aby byl náš servis týkající se okrasných zahrad a všeho, co s touto problematikou souvisí, úplný, zabýváme také výstavbou dřevěných zahradních budov, a to především altánů, pergol a zahradních domků. Tyto stavby jsme schopni zakomponovat do stylu zahrady již v projektu sadových úprav, aby se stavby nestaly zcela nevhodným, mnohdy vyčnívajícím prvkem, který je jakoby dolepován na již zbudovaný ráz sadové úpravy.
Součástí našeho portfolia jsou také jakékoliv další dřevěné prvky na zahradě, jako třeba oplocení nebo obložení rušivých prvků (např. "antoníčků").
altany1 altany2 altany3

Kontakt

Pavel Šemora
tel.: +420 777 777 509
email: zahrady@volny.cz

 

Provozovna

Kikrleho 1233/17a
Areál firmy Bomaso
620 00 Brno

Kancelář

Koláčkovo nám. 727
684 01 Slavkov u Brna
IČ: 46239847