Bazén jako jezírko

Bazén jako jezírko ..co to je ??

Po mnohaleté zkušenosti s koupacími jezírky a  bazény se nám nabízí nová možnost, jak zbudovat další podobu koupání na zahradě.

Tato varianta eliminuje obě hlavní nevýhody jak bazénů tak jezírek.

Bazén se mnohdy velmi těžko začleňuje do okolní krajiny a v našem zeměpisném pásmu působí dosti uměle a exoticky.
Tento problém u jezírek ke koupání nemáme, jezírka se začleňují velmi snadno a plní okrasnou a mnohdy i užitnou funkci i v zimně.

Nevýhodou jezírek je "živá"voda, kdy musíme dbát na vyvážený biosystém a pokud se nám to nedaří, tak dříve či později bojujeme s řasou a se zahnívajícím Bio odpadem, jako je prach, zemina, odumřelé části rostlin atd.. Toto vše přispívá k tomu, že se Bio rovnováha v jezírku vychyluje a poté tedy jezírko nežádoucně zezelená.

U bazénů, které vypadají jak jezírko, je voda upravena bazénovou technologii a tudíž není "živá". Odpadají tedy všechny starosti s Bio rovnováhou a s řasou.
Nevýhodou je, že v takovém jezírku není možno pěstovat vodní rostliny a tudíž může být vzhled této vodní plochy dosti umělý a pro naši zeměpisnou polohu nepřirozený  - což je pro otevřenou zahradní kompozici nevýhoda.

V takovém případě zbudujeme vedle jezírka s bazénovou vodou ještě mělké jezírko s vodními rostlinami a to tak že tvoří okraj koupacího jezírka, ale vody nejsou propojeny. Tuto variantu umíme to zrealizovat do podoby, kdy vše vypadá jako jedna hladina. Tento systém defacto nemá nevýhodu, je cenově dostupnější než koupací biotop a než zděný či betonový foliový bazén.

Jezírko jako bazén je tedy možnost, kterou stojí za to zvážit při budování koupání na vaší zahradě - pokud nás poptáte, jsme schopni porovnat a zrealizovat jakoukoliv variantu, ať už jezírko jako bazén nebo bazén či jezírko ke koupání .

Kontakt

Pavel Šemora
tel.: +420 777 777 509
email: zahrady@volny.cz

 

Provozovna

Kikrleho 1233/17a
Areál firmy Bomaso
620 00 Brno

Kancelář

Koláčkovo nám. 727
684 01 Slavkov u Brna
IČ: 46239847