Zahradní jezírka, realizace i rekonstrukce jezírek

Jezírka, zahradní jezírko - stavba, rekonstrukce

Zbudování zahradních jezírek (a to včetně dodávky ryb a rostlin) patří k základním službám, se kterými jsme jako firma začínali. Realizujeme zahradní biotopy, které se lépe začleňují do naší krajiny a přitom mohou sloužit i ke koupání.
Jezírka všech druhů a velikostí zhotovujeme z kvalitní fólie, kterou modelujeme na místě podle tvaru nádrže. Její okraje obkládáme kameny částečně ponořenými do vody, čímž získávají jezírka maximálně přírodní ráz, zároveň se tak maskuje fólie.
Zaručujeme absolutní čistotu vody i v horkých letních měsících, čehož docílíme léta prověřovanou technologií, která se opírá o dlouholeté zkušenosti ze zahraničí, ale reflektuje také změny klimatu z posledních let a specifika českého podnebí.
Filtraci zabezpečujeme koloběhem vody přes námi navržený bezúdržbový půdní filtr: rostlinnou, substrátovou a bakteriální zónu. Jsme schopni do tohoto koloběhu začlenit i filtrační jednotky od firem Oase, Gardena, ad.

Koupací zahradní jezírka - jezírka ke koupání

Koupací jezírka jsou pro své přirozenější začlenění koupací plochy do Vaší zahrady velmi dobrou a estetickou alternativou zahradních bazénů. Ve prospěch tohoto řešení oproti bazénům mluví i mnohem příznivější cena, která se pohybuje na 50% ceny za bazén stejných parametrů. Biotop je malá vodní plocha s přírodním samočištěním, která se přibližuje přírodnímu vzhledu a přírodním podmínkám. Dobře založené zahradní jezírko je schopno fungovat jako přírodní ekosystém s trvalou kvalitou vody, vhodnou ke koupání.

Bazén jako jezírko

Po mnohaleté zkušenosti s koupacími jezírky a  bazény se nám nabízí nová možnost, jak zbudovat další podobu koupání na zahradě. Tato varianta eliminuje obě hlavní nevýhody jak bazénů tak jezírek.

Bazén se mnohdy velmi těžko začleňuje do okolní krajiny a v našem zeměpisném pásmu působí dosti uměle a exoticky.
Tento problém u jezírek ke koupání nemáme, jezírka se začleňují velmi snadno a plní okrasnou a mnohdy i užitnou funkci i v zimně.

Nevýhodou jezírek je "živá"voda, kdy musíme dbát na vyvážený biosystém a pokud se nám to nedaří, tak dříve či později bojujeme s řasou a se zahnívajícím Bio odpadem, jako je prach, zemina, odumřelé části rostlin atd.. Toto vše přispívá k tomu, že se Bio rovnováha v jezírku vychyluje a poté tedy jezírko nežádoucně zezelená.

U bazénů, které vypadají jak jezírko, je voda upravena bazénovou technologii a tudíž není "živá". Odpadají tedy všechny starosti s Bio rovnováhou a s řasou.
Nevýhodou je, že v takovém jezírku není možno pěstovat vodní rostliny a tudíž může být vzhled této vodní plochy dosti umělý a pro naši zeměpisnou polohu nepřirozený  - což je pro otevřenou zahradní kompozici nevýhoda.

V takovém případě zbudujeme vedle jezírka s bazénovou vodou ještě mělké jezírko s vodními rostlinami a to tak že tvoří okraj koupacího jezírka, ale vody nejsou propojeny. Tuto variantu umíme to zrealizovat do podoby, kdy vše vypadá jako jedna hladina. Tento systém defacto nemá nevýhodu, je cenově dostupnější než koupací biotop a než zděný či betonový foliový bazén.

Jezírko jako bazén je tedy možnost, kterou stojí za to zvážit při budování koupání na vaší zahradě - pokud nás poptáte, jsme schopni porovnat a zrealizovat jakoukoliv variantu, ať už jezírko jako bazén nebo bazén či jezírko ke koupání .

Okrasná zahradní jezírka

Jezírka, která prvotně slouží „pouze“ jako estetický prvek na zahradě, je snadnější zpracovat do výraznějších a ladnějších tvarů, která doplní celkový ráz zahrady. Je také možno do vody nasadit okrasné ryby, ale pozor, nepřerybnit! Ryba je jeden z nejvýraznějších voduznečišťujících prvků v biotopu, tak se vždy napřed poraďte o dostačujících počtu kusů a jejich krmení s odborníkem.

Čištění, údržba a renovace jezírek

Pro každého majitele jezírka je přímo noční můrou znečištěná voda v jezírku. Vždy je však cesta jak se i z této situace dostat.
Nabízíme Vám mnohaleté zkušenosti s čištěním jezírek a vlastní, ekologicky nezávadnou technologii, díky které bude Vaše jezírko znovu křišťálově čisté. Pro údržbu a čištění jezíreka nabízíme spolehlivý sortiment přípravků jezírkové chemie.

Užitečné rady k zahradním jezírkům si můžete přečíst v naší poradně

Kontakt

Pavel Šemora
tel.: +420 777 777 509
email: zahrady@volny.cz

 

Provozovna

Kikrleho 1233/17a
Areál firmy Bomaso
620 00 Brno

Kancelář

Koláčkovo nám. 727
684 01 Slavkov u Brna
IČ: 46239847